Quality Assurance
OEM Quality Spare Parts.
OEM Quality Spare Parts.
100% Money Back Guarantee.
30 Days After-sales Return.
Worldwide Fast Shipping.
| Range of product | Modicon TM5 |
|---|---|
| accessory / separate part type | Bus base |
| Accessory / separate part category | Communication accessories |
| Product compatibility | 100...240 V AC discrete input module 30 V DC/230 V AC discrete output module |
| Sale per indivisible quantity | 1 |
| Range compatibility | Modicon M258 Modicon LMC058 |
|---|---|
| Colour | Black |
| [Us] rated supply voltage | 240 V AC |
| net weight | 0.02 kg |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 1.6 cm |
| Package 1 Width | 5.4 cm |
| Package 1 Length | 10.5 cm |
| Package 1 Weight | 27 g |
| Unit Type of Package 2 | S01 |
| Number of Units in Package 2 | 54 |
| Package 2 Height | 15 cm |
| Package 2 Width | 15 cm |
| Package 2 Length | 40 cm |
| Package 2 Weight | 1.745 kg |
The exact weight of the cargo you've scheduled will be measured at the QUANTUM FIRST AUTOMATION office. We will send you an email with a payment link if the weight difference is larger than the shipment amount. The payment link email will include the new weight and the difference amount that must be paid. If you have any queries concerning this procedure, please contact our customer support team at +1-905-625-3500.
Login to add/edit rating
You Have To Buy The Product To Give A Review